Nasze inicjatywy

Uczelniana Rada Samorządu Studentów UR organizuje wiele ciekawych wydarzeń, a są to między innymi:

Bal Beana - czyli otrzęsiny dla Studentów I roku. Impreza ta zawiera formę konkurencji, w których grupy wykazują swoje zdolności artystyczne na scenie Klubu Akademickiego ARKA. Wydziałowe Rady Samorządu Studentów pomagają Studentom I roku zorganizować ciekawy występ oraz zintegrować się ze społecznością studencką poszczególnych wydziałów jak i całej uczelni.

Dzień Otwarty UR - dzień, w którym każdy maturzysta może zapoznać się z ofertą dydaktyczną naszej uczelni. Jako samorząd zawsze pomagamy w organizacji stanowisk i promocji poszczególnych kierunków na naszych wydziałach. Udzielamy wszelkich informacji dotyczących oferty dydaktycznej, organizacji zajęć i pozostałych informacji, które pomogą przy wyborze odpowiedniego kierunku studiów.

Festiwal Nauki w Krakowie - coroczne wielkie wydarzenie naukowe odbywające się na Rynku Głównym w Krakowie. Wraz z nauczycielami akademickimi, doktorantami i kołami naukowymi przedstawiamy jakie są URoki studiowania na naszej uczelni. Prezentujemy doświadczenia naukowe jakie wykonują studenci w ramach zajęć na poszczególnych kierunkach studiów, prócz tego znajdą się inne atrakcje, które pozostaną w pamięci osób odwiedzających nasze stoiska.

Akcja SOS Uczelnie Schroniskom - wraz z porozumieniem z innymi uczelniami Krakowa dumnie wspieramy akcję zbiórki karmy, legowisk, datków finansowych i innych najpotrzebniejszych rzeczy koniecznych do utrzymania bezdomnych zwierząt znajdujących się w Krakowskim Schronisku dla Zwierząt i pozostałych Przytuliskach w pobliżu Krakowa.

Szlachetna Paczka – organizacja tej akcji została zapoczątkowana przez Wydział Rolniczo-Ekonomiczny. Od tego czasu cieszy się ona dużym powodzeniem na wszystkich wydziałach naszej uczelni, przez co z roku na rok stawiamy sobie coraz wyższe wymagania związane z pomocą najbardziej potrzebującym rodzinom. Prowadzimy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy (środków czystości, artykułów spożywczych i innych produktów). Uśmiech dzieci cieszących się z prezentów, łzy wzruszenia rodziców widzących radość swoich pociech to najpiękniejsze uczucie jakiego możemy doświadczyć.

Wesele Studenckie - jest to impreza organizowana przy współpracy z Klubem Akademickim "ARKA". Muzyka na żywo, Para Młoda, bigos i kiszone ogórki - czego chcieć więcej? Wydarzenie to na stałe zapisało się w kalendarzu imprez naszego samorządu. Jak to zwyczaj nakazuje po weselu należy zorganizować poprawiny, które również cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko na naszej uczelni.

Działalność na rzecz uczelni - przedstawiciele samorządu biorą czynny udział w życiu naszej uczelni, swój czas poświęcają na udział w spotkaniach różnych rad i komisji uczelnianych, przez co my jako samorząd mamy realny wpływ na to co dzieje się na naszej uczelni.

Juwenalia - Juwenalia są swoistym świętem każdego studenta. Jest to wydarzenie bardzo głęboko zakorzenione w tradycji dawnej Akademii Rolniczej, a obecnie Uniwersytetu Rolniczego. Głównym organizatorem Juwenaliów UR jest Uczelniana Rada Samorządu Studentów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Przez ostatnie lata całe wydarzenie oraz towarzyszące mu atrakcje dla studentów były nieodpłatne, co na tle innych Uczelni Krakowa, jak i wielu Uczelni w Polsce, było wyjątkowe. Misją organizatorów jest szerzyć i propagować szeroko pojętą kulturę studencką oraz dbać o bezpieczeństwo i wygodę uczestników Juwenaliów.

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21, 31-120 Kraków
rector[a]urk.edu.pl
NIP: 675 000 21 18    REGON: 000001815    ESP: /URKRAKOW/skrytka
  
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie